Systematické manažerské přístupy ano, nesmí však zcela nahradit typickou flexibilitu a organičnost řízení.
Identifikovat, jakým způsobem by měly být malé a střední podniky v praxi strategicky řízeny, aby strategické řízení, které v nich často schází, posílilo jejich konkurenceschopnost, a přitom nezpůsobilo nadbytečnou byrokratizaci a ztrátu flexibility, si dal za cíl expertní panel složený ze zástupců českých, švédských, slovenských a finských univerzit a českých malých a středních podnikatelů, který se sešel na konci února tohoto roku v Praze.
Expertní panel proběhl jako první fáze mezinárodního projektu na podporu malého a středního podnikání. Cílem tohoto mezinárodního programu je naučit malé a střední podnikatele řídit jejich firmy strategicky a zlepšit jejich situaci na našem trhu.
Projekt je financován z grantu EU (jde o grantovou výzvu Leonardo Da Vinci - přenos inovací), koordinátorem a žadatelem o grant je vysoká škola BIBS. Projekt probíhá ve spolupráci s asociací POPAI CE, která je jedním z partnerů projektu.
Jako jeden z hlavních závěrů poukázal na fakt, že v malých a středních firmách je pro udržení jejich konkurenceschopnosti nezbytné podporovat jak zavádění strukturovaných manažerských přístupů, tak dbát na to, aby tyto zcela nenahradily, ale pouze doplnily, tradiční způsoby řízení těchto firem, založené na improvizaci a organičnosti řízení, protože tyto jsou zásadní zejména pro schopnost těchto firem vyhledávat a vytvářet nové tržní příležitosti.
Tisková zpráva v příloze zahrnuje shrnutí hlavních závěrů expertního panelu, kterými jsou obecné závěry ke strategickému řízení malé a střední firmy, doporučení pro efektivní strategické řízení malé a střední firmy i specifické oblasti ve strategickém řízení malých a středních firem v porovnání s firmami velkými.
TZ_BIBS_130429_Tisková zpráva_Expert panel_fi (837,5 KB) |
© 2015, Popai.cz
Made by eStudio.cz | Webdesign & SEO | Build on ReflexCMS